Domki Drewniane Letniskowe

Szukasz pomysłu na własny biznes? Co powiesz na inwestycję w drewniane domki letniskowe? Nawet, jeśli Twoje fundusze nie zupełnie Ci na to pozwalają – nic straconego. Unia Europejska coraz częściej wspiera polską turystykę.

Jedna z dotacji przeznaczona jest na rozwój agroturystyk oraz ośrodków z drewnianych domków letniskowych. W czasach, gdy ciągle jesteśmy zabiegani, gdy w końcu przyjdzie czas na urlop bardzo chętnie wracamy na łono natury, uwielbiamy mieszkać w drewnianych domkach letniskowych. Dopiero wtedy mamy szansę się odprężyć. Unia Europejska docenia najpiękniejsze obszary naszego kraju, gdzie można wypocząć i jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia stopnia bezrobocia.

Wspólnota, w zależności od oferowanego programu, może przyznać dotację na drewniane domki letniskowe tworzące ośrodek w wysokości 50% kosztów, natomiast w przypadku agroturystyki dopłata może sięgnąć nawet 75% inwestycji. Gdy już zdecydujesz, że drewniane domki letniskowe to to, z czym chcesz związać swoje życie, warto rozejrzeć się za najlepszymi projektami, wykonanymi z najlepszych surowców. Dzięki temu będą służyć wiele lat. Wystarczy systematyczna konserwacja, a domek zawsze będzie się rewelacyjnie prezentował.

Wybierając drewniane domki letniskowe warto wiedzieć, że szczególnie zaleca się by były one wykonane z solidnego drewna gatunków charakterystycznych dla Skandynawii, czy Syberii. Panujący tam klimat sprawia, że drzewo wzrasta powoli, co rekompensowane jest w wytrzymałych jego włóknach. Surowiec jest niezwykle odporny na niekorzystne czynniki pogodowe.

Bardzo popularną technologią do budowy drewnianych domów letniskowych jest „pióro i wpust”. Baliki do niej przeznaczone, wyposażone są w specjalnie wyfrezowane końcówki, dzięki czemu szybko i łatwo można je ze sobą połączyć. Niewątpliwą zaletą technologii jest brak osobnego szkieletu w domku. Wszystko stanowi jedną całość, co gwarantuje większą stabilność konstrukcji. Drewniane domki letniskowe to wyjątkowe projekty, które nie tylko muszą być miejscem wypoczynkowym, ale mogą stać się sposobem na ciekawy i dochodowy biznes.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.